990 ₺ Üzeri Alışverişe Kargo Ücretsiz

Halil Sercan Tunalı

İstanbul, Türkiye | 1983 - Günümüz
 • Akrilik Boya
 • Sulu Boya
 • Grafik Kalem
 • Mürekkep

Halil Sercan Tunalı 1983 yılında Edirne’de doğdu. Ailesinin işi dolayısıyla Türkiye’nin birçok şehrinde bulundu. Çalışmalarına 1997 yılında güzel sanatlar lisesine kabul edilişiyle başlayan sanatçı, resim bölümünü okurken sanatsal bakış açısını genişletmek adına devlet tiyatrosunda drama kurslarına katıldı. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Çizgi Film Bölümüne 3. olarak girdi. Eğitim sürecinde kişisel sergilerde, ortak projelerde ve bir öğrenci dergisinde yazar ve çizer olarak çalışmalarını yürüttü. Bunun yanı sıra müzik kulübünde gitar çaldı. Geleneksel okul partileri düzenlerken sponsor bulmaktan, poster tasarımına, broşür tasarlamaktan müzik grubu bulmaya kadar her detayla ilgilendi. Varlık dergisine gönderdiği öyküleriyle ilgili övgüler topladı. Üniversite bitirme projesi filmiyle yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde gösterimlere ve ödüllere layık görüldü. Mezun olduktan sonra Sydney, Avustralya’ya öğrenci olarak gitti ve orada bazı projelere karakter tasarımcısı ve animatör olarak destek verdi. Ardından Türkiye’deki kariyerine başlamak için döndü. Birçok şirket için çalışırken burslu olarak New York Film Akademi’de Film Yapımı ve Sinematografi eğitimi almak için gitti. 2012 yılında New York’a taşındı. Eğitimin ardından projelerine devam etmek için Türkiye’ye döndü. 2015 yılında bu kez Karakter Animasyonu okumak için Gobelins, L'école De L'image okuluna Paris’e gitti. Fransa’daki eğitiminden sonra İstanbul’a taşındı ve çalışmalarına hala buradan devam ediyor.

Sanatçının Eserleri

Kabuk (Shell)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 51 cm x 36 cm

Hatıralar (Memories)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 75 cm x 56 cm

Pencere (The Window)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 75 cm x 56 cm

Karşılama (Welcome)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 75 cm x 56 cm

Uçurtma (Kite)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 75 cm x 56 cm

İçeride ve Dışarıda (Inside and Outside)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 75 cm x 56 cm

Yeraltı (Underground)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 26 cm x 36 cm

Yolculuk (Journey)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 75 cm x 56 cm

Beşinci Boyut (Fifth Dimension)

 • 2021

Kâğıt üzerine akrilik, sulu boya ve mürekkep, 26 cm x 36 cm

SANATÇI HAKKINDA

Sanatçının Geçmişi

 Halil Sercan Tunalı, 1983 yılında Edirne'de doğmuş bir sanatçıdır. Ailesinin işi nedeniyle Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşamıştır. Sanat kariyerine 1997'de güzel sanatlar lisesine kabul edilmesiyle başlamıştır. Resim bölümünde okurken sanatsal bakış açısını genişletmek amacıyla devlet tiyatrosunda drama kurslarına katılmıştır. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Çizgi Film Bölümüne kabul edilmiş ve eğitim sürecinde kişisel sergilerde, ortak projelerde, öğrenci dergilerinde yazar ve çizer olarak çalışmıştır. Aynı dönemde müzik kulübünde gitar çalmış ve okul partileri düzenlemek gibi organizasyonlarda yer almıştır. Varlık dergisine gönderdiği öykülerle övgüler almış ve üniversite bitirme projesi filmi çeşitli festivallerde gösterilmiş ve ödüller kazanmıştır. Mezuniyet sonrası Avustralya'da öğrenci olarak bulunmuş ve karakter tasarımcısı ve animatör olarak projelere katkı sağlamıştır. Daha sonra Türkiye'ye dönerek kariyerine başlamış ve birçok şirket için çalışmıştır. New York Film Akademisi'nde Film Yapımı ve Sinematografi eğitimi almak üzere burslu olarak New York'a gitmiştir. 2012 yılında New York'a taşınmıştır. Eğitimin ardından Türkiye'ye dönerek projelerine devam etmiştir. 2015 yılında Gobelins, L'école De L'image okuluna Paris'e giderek Karakter Animasyonu okumuş ve Fransa'daki eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a taşınmış ve çalışmalarını hala buradan sürdürmektedir.

Sanatçının Eğitimi

 Halil Sercan Tunalı, eğitim yolculuğuna 1997-2001 yılları arasında Antalya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde resim bölümünde eğitim alarak başladı. Daha sonra 2001-2007 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Çizgi Film (Animasyon) Bölümüne devam etti. Eğitimini tamamladıktan sonra 2007-2008 yıllarında Avustralya'da Australian Institute of Commerce and Language'da öğrenci olarak bulundu. 2012 yılında New York Film Academy'de Sinematografi ve Film Yapımı eğitimi aldı. Eğitimini zenginleştiren son adım olarak, 2015 yılında Gobelins, L'école De L'image okulunda yüksek lisans seviyesinde animasyon eğitimi aldı.

Sanatçının Stili

 Kompozisyonlarında minimalizm ve sürrealizmin etkilerine sıklıkla karşılaştığımız sanatçı, dışavurumculuk, optik ve soyut sanatın etkilerinden de beslenmeye çalışıyor. Picasso, Miro ve Escher gibi sanatçılardan etkilenen Halil Sercan Tunalı, resimlerinde kullandığı sembollerin bir alfabe oluşturmasıyla birlikte izleyiciyle kurmak istediği bağları güçlendirmeye çabalıyor. Bu sembollerden bazıları göz figürleri, balıklar, kapılar, pencereler, ağaç dalları gibi birçok farklı kavramları işaret eden imgelerdir. Kullandığı malzemeleri olabildiğince çeşitlendirmeye çalışırken yeni tekniklerin verdiği fırsatlarla her adımda farklı sonuçları kovalıyor. Grafik kalemler, mürekkepli kalemler, suluboya, akrilik gibi malzemeleri kâğıt, cam ve ahşap yüzeyler üzerinde kullanıyor. Bunun yanı sıra eğitimini aldığı canlandırma sanatıyla yaptığı resimlere hayat veriyor. Video sanatı, animasyon ve interaktif animasyon gibi alanlarda da deneyimli olan sanatçı, bir düşüncenin en doğru sunumunun nasıl yapılması gerektiğine odaklanıyor. Kısa animasyon projeleriyle yurt içi ve yurt dışı birçok festivalde finalist olmasının yanında ödüllere de layık görülmüştür.

İlgili Kategoriler
 • Akrilik Boya
 • Sulu Boya
 • Grafik Kalem
 • Mürekkep
990 TL Üzeri Alışverişe Kargo Ücretsiz
Sepetim {{vm.SharedData.Cart.CartProduct.length}} Ürün
{{cartProduct.Product.Name}}
Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.